Главная » 2008 » Октябрь » 1 » Naše akce/Наши выставки 2008
Naše akce/Наши выставки 2008
Od 9.11.2008 je v muzeu možnost navštívit malou výstavu, nazvanou Zmizelé Sudety.
Na několika panelech, je možné prohlédnout si , jak se díky zásahu člověka změnila tvář krajiny.
Autorem této výstavky, která nám byla zapůjčena do konce listopadu,  je Petr Mikšíček

Petr Mikšíček
Absolvent kulturologie na FF UK v Praze.
Za diplomovou práci o sociokulturním vývoji česko-německého pohraničí ve 20. století získal v roce 2004 Cenu Josefa Vavrouška. Je spoluautorem projektu Zmizelé Sudety (
http://www.zmizelesudety.cz), který prostřednicvím srovnávacích fotografií mapuje proměny česko-německého pohraničí a otevírá diskuzi o vytlačení sociokulturního významu pojmu Sudety v naší společnosti. Tento projekt získal v listopadu 2005 ocenění Georg Dehio Kulturpreis, udělenou institucí Deutsches Kulturforum Östliches Europa. V rámci těchto aktivit budou obdobný význam, jaký ukazuje tato výstava, realizovat žáci základních škol a středních škol.
Kontakt E-mail: petrmiksicek@seznam.cz
Setkání majitelů starých hornických karbidek v Mikulově.
Toto setkání majitelů karbidek ,se uskutečnilo tento rok již po druhé.
Součástí tohoto setkání bylo posezení u ohně před štolou Lehnschafter .
Poté se šlo do sousedního Hrobu,kde byla tato zajímavá procházka ukončena.
Tato večerní procházka se stala naší tradiční ackcí ,která však byla většinou provedena zcela nahodile.Proto,až budem toto setkání příště dělat,tak celou akci naplánujem tak,aby se nestalo ,že ješte hodinu před začátkem ,se nevědělo kam vlastně půjdem...A tak se stalo ,že jsme čekali na vlak,který je již rok zrušen.

Просмотров: 1932 | Добавил: hornicke-muzeum | Рейтинг: 3.0/2 |